Kâğıtsız ofislerde gittikçe daha fazla çalışmaya devam etsek de, kartvizit hala bir dayanak noktası. Potansiyel müşterilere veya ortak çalışanlara dağıtabileceğiniz bir kartvizitiniz yoksa, önemli bir pazarlama fırsatını kaçırıyorsunuz demektir.

Bununla birlikte, tüm kartvizitler eşit değildir. Ortalama küçük işletmelerin kendi kartvizitlerini tasarlayabildikleri ve iyi bir baskı merkezinden bir akşam yemeği fiyatına sipariş edebilecekleri bir dünyada yaşıyoruz. Ancak bu kartlar daha düşük bir ağırlığa sahip olma eğilimindedir.

Bunun anlamı, orada çok sayıda iyi tasarlanmış kartvizit var. Bu hem bir meydan okuma hem de bir fırsat: şahane bir tasarıma sahip olmanız ve kendinizi farklılaştırmanıza yardımcı olacak bir tasarım yaratmanız gerekiyor.

Eğer onu dokunsal ve hoş hissedebilirseniz, yolunuza devam edersiniz. Etkin bir kartvizit oluşturun ve potansiyel müşteri tasarım portföyünüzü görmeden önce işinizi rakiplerinizin üzerine yükseltebilirsiniz.

Dolayısıyla, tüm bunları akılda tutarak, etkili, yenilikçi kartvizit oluşturmak için en iyi 10 ipucumuzu bir araya getirdik.

1) Temel tasarım prensiplerini hatırla

Belli görünebilir, ancak bir iş kartının, diğerleri gibi basılı bir kağıt parçası olduğunu yinelemeye değer. Bu nedenle, kağıt tabanlı tasarımın temel ilkeleri kartvizitlere uygulanır:

Tüm anahtar içeriğinizi en az 5 mm’lik kenardan tutun
En iyi görüntü kalitesi için 300dpi’da çalışın
Tipografinizin okunabilirliğini korumak için minimum boyutta olduğundan emin olun
Yalnızca spot renklerle çalışmadığınız sürece CMYK olarak tasarlayın
Pek çok tasarımcı, kartların düzenlenmesi için bir kılavuzun kullanılmasını da sağlar. Bu, bilgilerinizin doğru hiyerarşisini elde etmenize yardımcı olabileceğinin yanı sıra, uyumluluğunuzun sağlam olduğundan emin olmanızı sağlar.

2) Kısıtlar içinde yaratıcı olun

Tipik bir kartvizit boyutu 55 x 85 mm’dir, ancak web üzerinde alıntı yapılan diğer boyutları göreceksiniz.

Sadece küçük bir tuvaliniz olsa da, hala alanla yaratıcı olabilirsiniz. Dahil etmek istediğiniz temel bilgileri göz önünde bulundurarak işe başlayın, ki bu genellikle bir isim, telefon numarası ve e-posta adresi / sosyal tanıtıcı olacaktır, daha sonra tasarımınızı bu bilgiyi yaratıcı bir şekilde sunma konusunda çalışın.

3) Yaygın tuzaklardan kaçının

Farkında olmak için iş kartlarını tasarlamanın bazı yaygın tuzakları vardır. İlk ve en belirgin olanı, hizmet sağlayıcınız tarafından belirtilen şekilde bir boşluk bırakılmalıdır. Bu genellikle 3mm, ancak 5mm olabilir, bu yüzden kontrol edin!

Önemli olan, kartın tamamı etrafında düz bir kenarlık kullanmaktan kaçınmaktır, çünkü kart mükemmel kesilmediyse, kesimdeki herhangi bir yanlış hizalama görünecektir.

4) Kartvizitinize özel kesim uygulayın

Kartvizitinizi kişisel kılmanın güzel bir yöntemide “özel kesimdir”. Özel kesim kartvizitler ilk maliyeti pahalı olmakla beraber adetli bastırılması durumunda birim maliyeti düşmektedir. Kartvizitinizi ayrıcalıklı kılmak için güzel yollardan biri olmakla birlikte kartvizitin yuvarlatılması yaygın ve daha ucuz bir yöntemdir.

5) Olağandışı malzemeleri deneyin

Kartvizitlerin çoğu kart stoğuna basılmıştır. Bu, kartvizitlerinizi yazdırmak için en uygun maliyetli seçenektir. Biraz daha yaratıcı olmaya istekli iseniz, şeffaf plastikler, metaller, ahşap ve hatta kayrak taşları da dahil olmak üzere her türlü farklı malzemeye baskı yapabilirsiniz.

Kartların taşınabilir olması ve cep veya evrak çantasıyla kolayca taşınabilmesi, ancak stok malzemelerinizle yaratıcı olmanız ve günlük iş kartlarından anında çıkmanız gerektiğini unutmayın.

6) Özelleştirin

Yaratıcı hissediyorsanız, kendi kartvizitlerinizi neden yaratmıyorsunuz? Güzel ücretsiz kartvizit şablonlarından birini kullanabilirsiniz. Kendinizi yapmak, bir kartta kendinizi ifade etmenin zaman alıcı ama tatmin edici bir yoludur.

7)Tasarımınızı iki kez kontrol edin

Bu ipucu yaptığınız her bit baskı işi için geçerlidir, ancak kartvizit tasarımı için tekrarlanmaya değer olması çok önemlidir. Resminizi baskı mağazasına gönderirken, her bir ayrıntıyı iki kez kontrol ettiğinizden emin olun.

Kartlarınızı geri almak ve e-posta adresinde veya adında yazım hatası bulmaktan daha kötü bir şey yoktur. İki kez kontrol edin, bir kez basıldığında iyi öğrenilmiş bir atasözü var!

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.